בלוג

חוזרים לבית ספר עם אפליקציית Me

עשרות אלפי ילדים חזרו לבתי הספר ואיתם גם המכשירים הסלולריים. בואו נודה באמת, רוב הילדים מחזיקים סמארטפונים וכמונו גם הם, מקבלים לעתים שיחות טלפון ממקורות שהם אינם מכירים.

 זיהוי מספרי טלפון

כשאנחנו מקבלים שיחה ממקור לא מזוהה, אנחנו מתלבטים עם עצמנו אם לענות או לא. אולי מדובר במקרה חירום? אם אענה וזאת תהיה שיחת טלמרקטינג מטרידה שוב? אלו שאלות שכל אחד שואל את עצמו כשהוא מקבל שיחת טלפון ממספר לא מוכר. גם אם אתם נמנים מאלה שבאופן קבוע מסננים שיחות לא מזוהות, השאלה מי התקשר אליי? עדיין נשארת אי שם ברקע. ילדים הם הרבה יותר סקרנים וחלקם לא מודעים לגורמים מטרידים שעלולים להתקשר. אנחנו פה להגן עליהם.

 

מי מתקשר אלינו ממספר לא מזוהה?

קיימים מספר סוגי שיחות ממספרים לא מזוהים שיכולים לפקוד אותנו במשך היום.

  • מכרים ותיקים – חברים וחברות או מכרים רחוקים שהחליפו מספרים או חוסמים את המספר שלהם.
  • מתיחות – שיחות מתיחה יכולות להיות לא רק ב-1 באפריל. לפעמים מדובר במתיחה לצורך שעשוע ובידור ולפעמים זאת מתיחה שנועדה להשפיל ולהביך. בעיקר כשמדובר בגילאי בית ספר, חשוב שנשים לב שהילדים שלנו לא מקבלים שיחות כאלה על בסיס קבוע ושהם יודעים כיצד להתמודד איתן.
  • שיחות מכירה – בין אם השארתם פרטים ובין אם לא, חברות מסוימות מוצאות איכשהוא דרך להתקשר אלינו ולמכור לנו דברים שאיננו צריכים. כשמדובר בבני נוער שכבר מחזיקים בכרטיסי אשראי, מומלץ שתנהלו איתם שיחה ותסבירו להם את הסכנות בלהעביר פרטי אשראי בטלפון לאיש מכירות שהתקשר אלינו בלי שביקשנו.
  • שיחות ספאם (עוקץ) – יש מספר סוגים של שיחות עוקץ. הפופולרית מביניהם היא קבלת שיחת צלצול-ניתוק. המתקשר מנתק את השיחה מיד אחרי שהוא מתקשר במטרה שנחזור אליו וזה עלול לחייב את בעל המכשיר בעלויות מטורפות. אנחנו ממליצים לפנות לחברת הסלולר ולחסום את האפשרות להוציא שיחות פרימיום ושיחות לחו”ל כדי להמנע מכך.
    בכל מקרה בזמן שיחה כזאת אנחנו מתריעים
  • שיחות מזרים – תמיד אפשר לחפש את המספר לקבל פרטים נוספים על מנת לדעת מי עומד מאחורי המספר ושלא יעבדו עלינו :).

 

כיצד להתמודד עם הסכנות במכשיר הסלולר?

במיוחד בתקופה זו, בה הילדים חוזרים לבתי ספר ונמצאים שעות רבות מחוץ לבית, חשוב להגביר אצלם את המודעות לסכנות המתרחשות בטלפון. תעודדו אותם לספר אם הם מקבלים שיחות ממקור לא מזוהה באופן תדיר או שמישהו התקשר ובאופן מוזר החל לשאול שאלות. מומלץ להסביר שבמידה ומישהו מתקשר כדי להציע מוצר פופולרי במחיר חסר תקדים או אפשרות לזכייה בפרס יקר ערך, זה צריך להדליק נורה אדומה.

אפליקציית Me היא אפליקצייה ידידותית במיוחד לזיהוי שיחות וחיפוש אנשים. כיוון שהיא מקושרת לרשימת אנשי הקשר בנייד, ילדים רבים מוצאים בה עניין ובידור. הם יכולים לראות איך חבריהם כינו אותם בטלפון וחברים משותפים. זה מאפשר להם לדעת מי החבר הכי קרוב אליהם ומי פחות לפי איך כינו אותם חבריהם. האפליקצייה מאפשרת שליחת סטיקרים, שליחת הודעות לוואטסאפ ללא צורך לשמור כאיש קשר. וחשוב לא פחות, האפליקציה מאפשרת לנו לזהות מספרי טלפון ממקורות לא מוכרים וכך ניתן גם למנוע שיחות עוקץ, שיחות מכירה או סתם שיחות שלא בא לנו לענות להן. אפליקציית Me כיפית, קלילה והכי חשוב – שומרת עלינו משיחות לא רצויות.

למי שעדיין אין את האפליקציה מוזמנים להוריד זה בחינם! 

Comments

comments

Watch Dragon ball super